Županijsko državno odvjetništvo u VukovaruDoneseno rješenje o provođenju istrage – dopuna priopćenja od 16. veljače 2016.
Postoji osnovana sumnja da su trojica okrivljenika 14. veljače 2016. u Vukovaru, počinili navedeno kazneno djelo na štetu oštećenika (1996.) te da je trećeokrivljenik istoga dana počinio kaznena djela oštećenja tuđe stvari na štetu hrvatskog državljanina (1997.) i kazneno djelo iz čl. 331. st. 1. KZ-a držanjem oružja čije je posjedovanje građanima zabranjeno.
Nakon ispitivanja u državnom odvjetništvu, a povodom prijedloga državnog odvjetnika, sudac istrage Županijskog suda u Vukovaru odredio je istražni zatvor protiv trećeokrivljenika zbog opasnosti od ometanja istrage i opasnosti od ponavljanja djela.
U odnosu na drugookrivljenika, sudac istrage Županijskog suda u Vukovaru donio je rješenje kojim je odbijen prijedlog za određivanje istražnog zatvora temeljem čl. 123. st. 1. t. 2. ZKP-a te mu je odredio mjeru opreza iz čl. 98. st. 2. t. 3. ZKP-a, a državno je odvjetništvo podnijelo žalbu protiv tog rješenja zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja.