Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu Odgovor na objavljenu netočnu informaciju
Nije točno da je "porezna uprava prije nekoliko godina podnijela optužni prijedlog DORH-u" budući da Porezna uprava nije podnijela ni kaznenu prijavu ni optužni prijedlog.
Ured za sprječavanje pranja novca je dostavio Poreznoj upravi na nadležno postupanje obavijest o sumnjivim transakcijama, dok je tu obavijest Ured dostavio Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske samo na znanje. Državno odvjetništvo Republike Hrvatske je potom tražilo od Porezne uprave izvješće o njihovu postupanju odnosno jesu li proveli nadzor te jesu li ovisno o rezultatima nadzora podnijeli kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu. Porezna uprava je dostavila Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske zapisnik o provedenom nadzoru koje je dostavljeno nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu koje je odmah zatražilo od nadležne Policijske uprave Zagrebačke odnosno Odjela gospodarskog kriminaliteta provođenje izvida.
Policija je, a ne porezna uprava, 6. srpnja 2012., po dovršenim izvidima, podnijela Županijskom državnom odvjetništvu u Zagrebu kaznenu prijavu zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela iz čl. 337. st. 1. i 4. te iz čl. 292. st. 1. i 2. Kaznenog zakona. Po primitku kaznene prijave policije, ovo je državno odvjetništvo zatražilo provođenje financijsko-knjigovodstvenog vještačenja koje je u završnoj fazi.
Ujedno, nije točna informacija da bi se radilo o utajenom porezu na dohodak u iznosu od šest milijuna, već se radi o obvezi poreza na dodanu vrijednost u iznosu od 353.967,90 kuna te poreza na dobit u iznosu od 286.370,21 kunu.
Neprofesionalno je bez provjere informacija tvrditi da je u DORH-ovim "ladicama predmet sada zapeo" kao i prenijeti tvrdnju anonimnog sugovornika da "DORH ne želi procesuirati osobe za koje postoje snažne indicije da nisu prijavile milijune kuna poreza".